Ennek nem sok története van. A szarvasalakok a szkíta és a honfoglalás korának ábrázolásai alapján készültek. A tarisznya mérete 19x16x5 centi. A szalag kézi szövésű, a csat kézzel faragott csont, Róbert barátom munkája.
2014. január 21., kedd
2014. január 10., péntek
Hímzett tenyérnyi tarsoly
Az alábbi tarsoly egy új hóbortom szüleménye. Találtam egy oldalt, amin balkáni és baltikumi motívumok garmadája szerepel és őszintén beleszerettem ezekbe a mintákba. Az alábbiakban egy balkáni tetoválás volt a munka alapja, azt alakítottam át egy kevéssé. Érdekessége ezeknek a mintáknak, hogy előfordulnak ezekhez nagyon hasonlóak Európa északi és északkeleti szegleteiben is, valamint Ázsiai északi régióiban is. Talán tekinthetőek univerzálisnak. Jellemzőjük, hogy nagyon egyszerűen, nagyon stilizáltan ábrázolnak egyszerűen megnevezhető dolgokat, tüzet, vizet, Napot, Holdat. Tulajdonképpen sokszor olyan formák is előfordulnak bennük, amelyeket a világ minden pontján ismernek. Ennek okán gondolom úgy, hogy egy Európa északi részétől a közepén át Ázsiáig ismert tarsolyformán helyük lehet.
A tarsoly bújtatója kézzel szőtt szalag, a zárása fagombbal van megoldva.
A tarsoly bújtatója kézzel szőtt szalag, a zárása fagombbal van megoldva.
2014. január 6., hétfő
Egy telivarrott nemez erszény
Az év első munkája. Igazából a kíváncsiság szülte: milyen is lehet egy már megszokott erszényforma, ha teljesen tele van varrva mintával?
A motívum a honfoglalás korának tarsolylemezei alapján készült.
A motívum a honfoglalás korának tarsolylemezei alapján készült.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)