A legújabb kísérlet az újfehértói tarsoly több különböző módon való koppintása. Ezekben a munkákban a méret megfelel az említett tarsoly méretének, illetve a díszítés jellege is azonos.
2013. szeptember 4., szerda
2013. szeptember 2., hétfő
Ey álarc szláv módra
Régen lenyűgöznek már az összetett, többféle anyagból álló álarcok, mint magyar földről a busó, vagy a szláv álarcok. Minden munkám mellett gondolkodok azon, hogy tudnám ezeket megfelelőmódon, természetes, akár ezer éve is ismert anyagokból megoldani, s most (múlt hét) meg is született az első összetett álarc. Az alap egy vékony nemez cső, aminek a hátrafelé lógó részét belehengerelt növényi mintával díszítettem, az elején lévő mintákat pedig rátétként rögzítettem, majd egy esetben láncöltéssel végig is varrtam. A fogazatot az eredeti ötletemtől eltérően egy vékony,vésett falemezzel oldottam meg, amit egyszerűen kifúrtam és belevarrtam az anyagba. A bajusz volt a fogósabb. Itt eredetileg gyapjat akartam használni, de a régen félretett, hosszú szálú gyapjamat ette a moly a pincében, én pedig nem most akartam a molyirtással törődni, így inkább a régi sisakom lószőrét szedtem elő és farokszőrrel oldottam meg a dolgot. A száj mindkét oldalán két-két tincs lófarkat húztam át az anyagon és egyszerűen elvarrtam fonallal. Nem mondom, hogy bármit kibír, de bőven használható lett.
Chasauti csizma
A csizma eredetije bőrből készült, a 8-9.század magasában, a Kaukázusban rátétes mintával. Ebből én csak a rátétes mintát hagytam meg, magát a csizmát nemezbél gyúrtam ki. Az orrát és a sarkát átvarrtam, ahogyan a cipőnél is megtettem korábban. Ezen felül még a rátétbe nyúltam bele kicsit, átvarrtam a széleit gyapjúfonallal, láncöltéssel hogy erősebb legyen. Mindez kapott egy szarvasbőr-talpat, ami ugyan vékony, de elnyűhetetlen és a vékonysága a másfél centis nemeztalp miatt nem is baj. A végeredmény egy szerintem impozáns téli csizma lett. Sajnos a fényképek valamiért fakóak lettek, a valódi színek mélyebbek valamivel.
Először is az eredeti csizma rajza:
És ami lett belőle:
Először is az eredeti csizma rajza:
És ami lett belőle:
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)